Вживання овочів знижує ймовірність захворіти на діабет Автор: Vlad · Опубліковано: 24.08.2010 13:09 · Розділ: Краса і здоров'я

Якщо ваш щоденний раціон багатий капустою, броколі та шпинатом, ймовірність захворіти на діабет другого типу у вас значно нижча, ніж у інших. До такого висновку прийшли вчені з Лестерського університету у Великобританії.

Фото saidaonline.com.
Фото saidaonline.com.

До цих пір було відомо, що харчування, багате фруктами і овочами, зменшує вірогідність виникнення раку і хвороб серця, але про те, що подібна дієта може захищати від діабету, відомостей не було.

Доведено, що в 2000-му році через брак вживання овочів та фруктів, в світі загинуло близько 2,6 млн. чоловік.

Британські вчені проаналізували результати шести досліджень, в яких взяли участь близько 220 тисяч чоловік. Підсумки аналізу показали, що люди, які щодня вживають 1,15 порції зелених листових овочів (122 грами), на 14% рідше захворюють на діабет другого типу.

Хоча помітного зв'язку між діабетом та споживанням фруктів і овочів виявлено не було, користь від такого харчування для здоров'я в цілому безперечна.

Цукровий діабет другого типу - метаболічне захворювання, яке характеризується хронічною гіперглікемією, яка є результатом порушення секреції інсуліну чи механізмів його взаємодії з клітинами тканин. Звичайно захворювання виникає у людей після сорока, коли організм виробляє інсулін в недостатніх кількостях або коли його виробництво порушено.

Джерело: sbio.info


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.