Пасивне паління викликає генетичні зміни Автор: Vlad · Опубліковано: 24.08.2010 08:34 · Розділ: Краса і здоров'я

Група американських вчених медичного коледжу Уейла Корнелла дослідили генетичні зміни в пасивних курців. Зв'язок пасивного куріння з захворюваннями органів дихання - на емфізему легенів та навіть раку – вже давно відомий, проте біологічні причини кореляції донині залишалися невідомими.

Фото cigaret.ru.
Фото cigaret.ru.

Дослідники взяли зразки клітин дихальних шляхів 121-го активного і пасивного курця. Крім того, провели аналіз сечі на кількість нікотину та його метаболітів (зокрема, котинін) для максимально об'єктивної оцінки впливу сигаретного диму на організм.

Дослідивши всі 25 тисяч генів добровольців, вчені звузили пошук до 372-х ділянок ДНК, які були активні тільки у курців. Потім, за рівнем нікотину в сечі добровольців поділили на три групи:

 • палять з високим рівнем метаболітів;
 • ті, що палять з відсутністю метаболітів;
 • люди, які мало палять;
 • пасивні курці з низьким рівнем метаболітів.
 • В результаті дослідження виявилось, що в організмі пасивних курців вже почалися зміни, аналогічні активним курцям. Це перші кроки до легеневих захворювань.

  «Виявляється, що клітини чутливі до будь-якої дози сигаретного диму. Немає значення, пасивний ви курець, чи самі викурюєте одну сигарету на тиждень. Клітини однаково зазнають удару.» - говорить Рональд Крістал, керівник дослідження.

  Навіть при відмові від цієї шкідливої звички, легені вже не можуть повернутися до того стану, в якому вони знаходяться у тих, хто ніколи не палив.

  Джерело: sbio.info


  Інші новини розділу

  • Комфортні покупки в інтернет-магазині

   Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

   В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


  • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

   Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

   Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


  • Здорова психіка: рецепт збереження

   Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

   У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


  • Прикраси розповідають про характер людини

   Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

   Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


  • Зимова депресія: чим заїсти

   Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

   Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.