Нове пальне з... кисню Автор: Vlad · Опубліковано: 24.08.2010 10:47 · Розділ: Екологія

Дослідники каліфорнійського університету (University of California) виявили, що стародавні мікроорганізми, знайдені в коренях сої, можуть стати основою для розробки автомобілів, які вироблятимуть для себе паливо з речовин, які знаходяться в кисні. Ці мікроорганізми, Vanadium nitrogenase, можуть виробляти аміак з атмосферного азоту і перетворювати чадний газ в пропан, який, в свою чергу, може використовуватися як паливо.

Фото sciencemode.com.
Фото sciencemode.com.

Група дослідників виділила з цих мікроорганізмів ті ферменти, за допомогою яких здійснюються вищезгадані хімічні перетворення. Потім вчені відокремили ферменти, за допомогою яких виробляється аміак, від ферментів, що перетворюють чадний газ в пропан, одержавши, таким чином, засіб для отримання палива. Вони впевнені, що достатньо нескладна модифікація отриманого ферменту дозволить отримати новий фермент, за допомогою якого можна буде отримувати два-три атоми вуглецю з яких і складається звичайний рідкий бензин.

Поки що ці дослідження знаходяться тільки на ранній стадії. Наступним етапом дослідники збираються розробити систему, яка буде перетворювати вихлопні гази автомобіля в паливо.

Джерело: dailytechinfo.org


Інші новини розділу