Романтика рятує від стресу Автор: Vlad · Опубліковано: 20.08.2010 13:47 · Розділ: Цікаві факти

Шлюб і довгі романтичні відносини позитивно змінюють гормональний фон, який приводить до нейтралізації стресу. Про це, як передає портал Innovanews, заявив професор Даріо Маестріпьері з Чиказького університету.

Група вчених досліджувала 500 студентів, серед яких 40% чоловіків і 53% жінок були одружені, або були у відносинах. Середній вік всіх чоловіків у групі склав 29 років, а середній вік жінок - 27 років.

Респондентів попросили зіграти в комп'ютерну гру, щоб перевірити їх поведінку і економічні навички. До початку і після гри у всіх учасників був взятий зразок слини на аналіз гормонального рівня і передбачуваних змін.

Кожному студенту повідомили, що комп'ютерний тест є обов'язковим завданням курсу і він обов'язково вплине на їхню подальшу кар'єру. Така інформація зробила виконання тесту досить відповідальним заняттям, яке могло вплинути на рівні кортизолу, відомого як гормону стресу.

Романтика нейтралізує стрес. Фото august.ru.
Романтика нейтралізує стрес. Фото august.ru.

Дослідники виявили, що концентрація кортизолу підвищилася у всіх учасників, проте жінки в середньому зазнали більш сильного стресу, ніж чоловіки. Однак, виконання тесту призвело до зниження рівня тестостерону у чоловіків, але не у жінок. Подібний ефект стресу вчені раніше спостерігали у людей і тварин.

«Ми виявили, що у самотніх людей обох статей в організмі рівні кортизолу виявилися вищими, ніж у одружених або тих, які мають любовні відносини», - розповів Маєстріпьєрі. «Шлюб сам по собі може бути досить напруженим, так він допомагає людям легше долати сторонні стреси».

Виявилось, що самотні студенти показали вищий рівень тестостерону, ніж їх одружені однокурсники, чи ті, що перебувають в романтичних відносинах.

Нагадаємо,що згідно з результатами іншого дослідження, дружини бурчать на своїх чоловіків в середньому 7920 хвилин на рік, що еквівалентно 2,5 годинам на тиждень, 11 годинам в місяць або 5,5 дням на рік.

Однією з причин невдоволення дружин є відсутність бажання чоловіків виконувати домашню роботу, вживання спиртного і легковажне ставлення до здоров'я. Більшість жінок (87%) не соромляться своєї буркотливості, а більшість чоловіків (83%) часто думають, що їхні дружини були насправді праві.

Джерело: rosbalt.ru


Інші новини розділу