Знайдено ще один вид черепах, знищений людиною Автор: Vlad · Опубліковано: 19.08.2010 11:50 · Розділ: Наука

На одному з тихоокеанських островів Вануату виявлено останки гігантської сухопутної черепахи сімейства Meiolaniidae, яке вважалося вимерлим 50 тис. років тому.

Meiolania platyceps. Фото dic.academic.ru.
Meiolania platyceps. Фото dic.academic.ru.

Вік кісток оцінюється в 3000 років. Цей вид, який отримав назву Meiolania damelipi, до цих пір був невідомим. Панцир одного з найбільш ранніх видів цього сімейства (рід Stupendemys, Південна Америка), що виник 50 мільйонів років тому, мав 3,3 м в довжину і 2,1 м завширшки. Панцир пізніше знайденого родича в Австралії Meiolania platyceps, був всього півтора метри завширшки і важив близько півтонни. Всі плазуни мали дубиноподібні хвости і рогаті голови.

Вчені з Університету Південного Уельсу припускають, що черепах винищили люди. Вони були безсилі проти людини. Також на Вануату було знайденоостанки інших вимерлих прадавніх тварин.

Серед виявлених кісток тварин, були знайдені і кісти людей стародавньої культури Лапіта. Вік кісток оцінюється в 3 тис. років

Люди, по всій видимості, не тільки полювали на черепах, але й приводили з собою свиней і щурів, які пожирали черепашачі яйця. Доречі, один рід черепах назвали Ninjemys на честь культових черепашок-ніндзя.

Джерело: science.compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.