Вчені розробили метод отримання біопалива з відходів виробництва віскі Автор: Vlad · Опубліковано: 18.08.2010 20:14 · Розділ: Наука

Віскі – невід’ємна частина шотландської економіки, стане основою палива, яке найближчим часом з’явиться на британських АЗС.

Вчені з Единбурзького університету Напьєр, взявши за основу відходи заводу віскі «Гленкінчі», розробили метод отримання біопалива з двох головних побічних елементів процесу перегону самого віскі - барди (рідкі відходи) та відходів зерна.

Метою ЄС є досягнення долі продаж біопалива у розмірі 10% від загального обсягу. Фото seriouseats.com.
Метою ЄС є досягнення долі продаж біопалива у розмірі 10% від загального обсягу. Фото seriouseats.com.

На рік Великобританія виготовляє віскі на 4 мільярда фунтів. Відходи, обсяг яких навіть страшно уявити, - прекрасна основа для ринку нового біопалива. Тим паче, що його можна використовувати в звичайних автомобілях, не змінюючи паливну систему.

Крім того, «новий бензин» стане в нагоді як паливо для літаків та як основа для корисних хімічних речовин - наприклад, ацетону.

Суть метода полягає в отриманні бутанолу та ацетону шляхом ферментації цукру. Підсумковий бутанол на 30% ефективнішим за традиційні види біопалива на етиловому спирті.

Керівник проекту професор Мартін Тангні, зазначив, що такий метод є набагато екологічно безпечнішим, аніж вирощування сільськогосподарських культур заради перетворення їх в біопаливо.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.