Сила ураганів залежить від кількості … фітопланктону Автор: Lesly · Опубліковано: 16.08.2010 09:56 · Розділ: Наука

"Ми працюємо над розробкою кліматичних моделей, - розповідає співробітник Лабораторії геофізичної гідродинаміки (США) Ананд Гнанадесікан. - Одне з наших першочергових завдань - зробити їх максимально реалістичними". Для цього стверджують фахівці, в першу чергу необхідно дослідити маловивчені параметри води, такі як її колір.

Наприклад, кожен океанолог знає, що північні води Тихого океану відрізняються зеленим забарвленням. Пояснюється цей феномен високим вмістом фітопланктону – дрібними рослинами, які, поглинаючи сонячну енергію, нагрівають поверхню океану. Проте, коли чисельність фітопланктону знижується, тепло концентрується в більш глибоких шарах води.

Відмінності в забарвленні океанічних вод. Фото взято з сайту nasa.gov
Відмінності в забарвленні океанічних вод. Фото взято з сайту nasa.gov

Вчені встановили, що саме поверхневе тепло океанів відіграє ключову роль у формуванні тропічних циклонів (ураганів і тайфунів), які потім "розповзаються" на північ і південь в субтропіки.

При розробці нової комп'ютерної моделі вчені, перед проведенням розрахунків, виключили вплив фітопланктону на формування клімату і тим самим знизили температуру поверхні. Такий експеримент зменшив кількість ураганів, що виходять за межі тропіків, на дві третини: не маючи енергетичного підживлення, бурі просто не могли зберігати свою силу. Більш того, це дало можливість встановити, що глобальне потепління здатне суттєво погіршити ситуацію, викликавши велику кількість циклонів.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.