Виявлено новий вид мавп Автор: Lesly · Опубліковано: 13.08.2010 16:41 · Розділ: Природа

Поблизу колумбійського кордону з Еквадором і Перу зоологи з Національного університету Колумбії виявили новий вид мавп-стрибунів, яким присвоїли наукову назву Callicebus caquetensis. Те, що в цьому районі може жити невідомий науці вид приматів, вчені припускали ще 30 років тому. Проте, організувати експедицію вдалося лише в 2008 році, по завершенню воєнних дій.

Новий вид мавп перебуває на межі вимирання. Фото взято з сайту mongabay.com
Новий вид мавп перебуває на межі вимирання. Фото взято з сайту mongabay.com

В ході цієї експедиції вченим Томасу Делферу і Марті Буено, а також студенту Хав'єру Гарсіа вдалося підтвердити чутки, що ходили в народі: спеціалісти виявили тринадцять груп мавп нового виду, що за розміром не перевершують кішок і відрізняються сіро-коричневим забарвленням шерсті, пухнастим хвостом та густою бородою з бакенбардами.

Цікаво те, що в цих істот немає білої смуги на лобі, як у багатьох інших представників роду Callicebus. Проте, як і всі інші мавпи-стрибуни, C. caquetensis моногамні: все життя вони проводять з одним партнером, зазвичай народжуючи щороку по одному дитинчаті. Коли з'являється нове потомство, батьки дають зрозуміти старшим дітям, що настав час починати самостійне життя.

На превеликий жаль вид Callicebus caquetensis перебуває на межі вимирання: його чисельність не перевищує 250 особин, тоді як здорова популяція повинна нараховувати як мінімум кілька тисяч тварин. Скорочення чисельності колумбійських стрибунів вчені пояснюють вирубуванням лісів в ареалі їх проживання.

Джерело: yahoo.com


Інші новини розділу