Вчені розповіли, як правильно наливати шампанське Автор: Lesly · Опубліковано: 13.08.2010 15:34 · Розділ: Наука

Французькі дослідники Університету Реймса розповіли, як правильно наливати шампанське в келих, щоб напій зберіг повний букет.

Як відомо, існує чимало різних способів розливання шампанського. Однак, найбільш відомі методи – це лити строго в центр келиха (що гарантує утворення великої кількості піни), або ж нахилити келих і повільно наливати, дозволяючи напою стікати по стінці посудини, що забезпечує мінімальну втрату бульбашок.

Так правильно наливати шампанське. Фото взято з сайту compulenta.ru
Так правильно наливати шампанське. Фото взято з сайту compulenta.ru

Відомо, що саме вуглекислий газ надає шампанському особливого смаку і аромату, тому більшість поціновувачів благородного напою схиляється до другого способу розливу. Тепер же правильність другого методу була доведена науково. Дослідження провели на замовлення одного з французьких підприємців, який вирішив налагодити випуск "найбільш правильних келихів, в які наливати шампанське єдиним вірним способом" було б особливо зручно.

Провівши всі належні заміри, фахівці з’ясували, що коли наливати шампанське безпосередньо на дно келиха, літр напою втрачає 4 г вуглекислого газу при температурі 17° C, 3,3 г - при 11° C і 3 г - при 4° C. Однак, якщо ви бажаєте розкуштувати букет напою, то наливати його слід з мінімальним виділенням бульбашок. В такому випадку втрата газу на літр складе 3,7 г при 17° C, 2 г - при 11° C і лише 1,6 г - при 4° C.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.