Щоб отримати атлетичну фігуру, не обов’язково надриватися Автор: Lesly · Опубліковано: 13.08.2010 14:27 · Розділ: Спорт

Раніше вважалося, що для того, щоб "виліпити" спортивну фігуру з рельєфними м’язами необхідно "надриватися" піднімаючи важку вагу. Однак, результати нещодавнього дослідження, проведеного науковцями з університету МакМастера (Канада), засвідчили, що досягти цієї мети можна, піднімаючи значно менші тягарі.

Секрет успіху в цьому випадку полягає в тому, що повторювати вправи необхідно до повної знемоги. "Замість того щоб пихтіти і перенапружуватися, піднімаючи важкі гантелі або штангу, краще взяти щось легше, але повторювати вправу, поки вистачить сил, - ділиться своїм досвідом доктор кінезіології Стюарт Філіпс. - Ми переконані, що нарощування м'язової тканини означає стимуляцію м'язів для вироблення нових м'язових білків в організмі - процесу, який згодом призводить до збільшення м'язової маси".

Фігуру своєї мрії можназліпити, займаючись з малою вагою. Фото взято з сайту inshapeladiesfitness.webs.com
Фігуру своєї мрії можназліпити, займаючись з малою вагою. Фото взято з сайту inshapeladiesfitness.webs.com

Експерименти, проведені канадськими фахівцями наглядно продемонстрували, що ключовим моментом у справі нарощення м’язової тканини є не величина ваги, як вважалося раніше, а втома. Так, у ході дослідження, добровольців було розділено на дві групи, перша з яких працювала з вагою, що складала 90% від максимальної, яку міг підняти учасник, а друга – з 30%. Волонтери з першої групи, які працювали з великою вагою, змогли зробити від 5 до 10 повторів до настання втоми, тоді як люди, що працювали з легкою вагою – в середньому по 24 повтори.

По завершенню експерименту з’ясувалося, що більша кількість повторів з малою вагою принесла кращі результати, ніж вправи з великою вагою. "Ми поки не уявляємо, до чого призведе новий підхід до тренування", - заявив Філіпс. Проте, отримані результати мають велике практичне значення як для атлетів, так і для людей з певними обмеженнями, такими як літній вік, важкі захворювання або недавня операція чи травма, додав він.

Джерело: innovanews.ru


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.