Шкідливі звички продовжують тривалість життя? Автор: Lesly · Опубліковано: 13.08.2010 11:07 · Розділ: Наука

Проаналізувавши наявні статистичні дані, лікарі-геронтологи прийшли до висновку, що шкідливі звички, такі як лінощі, куріння, вживання кави та спиртних напоїв, продовжують тривалість життя людини.

За словами медиків, аскетів серед довгожителів практично немає. А більшість людей, які досягли або переступили столітній рубіж, вели доволі неправильний спосіб життя. В якості красномовного прикладу вчені наводять кубинців, які живуть в середньому близько восьми десятків років. Як відомо будь-який мешканець Куби з упевненістю скаже, що довгожителем став завдяки веденню розміреного способу життя, приправленого сигарами, кавою і алкоголем.

Більшість людей, які досягли або переступили столітній рубіж, вели доволі неправильний спосіб життя. Фото взято з сайту ibeatyou.com
Більшість людей, які досягли або переступили столітній рубіж, вели доволі неправильний спосіб життя. Фото взято з сайту ibeatyou.com

Щоправда, трохи раніше інший колектив учених прийшов до висновку, що тут вся справа в генах: довгожителі вмирають від тих самих хвороб, що і звичайні люди, просто набагато пізніше. Не менш згубно на довгожителів впливають і шкідливі звички, просто проявляється це не так рано, як у більшості людей.

Крім того, в ході геронтологічного дослідження, з’ясувалося, що продовжити людям тривалість життя на 5 років здатна гра в гольф, мисливство та рибальство - на 2-3 роки, приблизно на стільки ж - пристрасть до колекціонування. Свою точку зору науковці аргументують тим, що академік Павлов, який у свій час цікавився марками із зображенням собак, прожив 87 років, японець Хінохара Сігеакі, що колекціонував люльки - 104 роки, француженка Жанна Кальмент, яка померла в 121 рік, збирала іграшки для ялинки.

Загалом геронтологи виділяють три головні чинники, що впливають на те, скільки людині відведено прожити на землі. Основним фактором тут є спадковість (50%), на другому місці йдуть умови життя (30%), а також погана екологія (20%).

Джерело: innovanews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.