Вчені "розклали по поличках" почуття гумору Автор: Lesly · Опубліковано: 12.08.2010 15:23 · Розділ: Цікаві факти

Американські психологи з університету Колорадо провели низку досліджень, по результатах яких були виділені основні фактори, що змушують людей сміятися. Зокрема, було встановлено, що найбільш смішними нам здаються нереальні ситуації, які супроводжуються певною загрозою, але водночас закінчуються благополучно.

Багатьом видається смішним, коли одна людина жартома бє іншу. Фото взято з сайту howardgoodall.co.uk
Багатьом видається смішним, коли одна людина жартома бє іншу. Фото взято з сайту howardgoodall.co.uk

В ході своєї роботи фахівці пропонували учасникам експерименту вибрати з двох варіантів однієї історії той, який видався їм більш смішним. Так, наприклад, в одній з історій, представленій учасникам, йшлося про такого собі пана Джиммі Діна, який найняв рабина, щоб той представляв нову лінію продуктів зі свинини. За сценарієм другої історії представником подібної продукції було обрано фермера. Звісно, в цьому випадку більшість учасників проголосувала за історію з участю рабина, оскільки вона менш реалістична.

Крім того, було встановлено, що багатьом видається смішним, коли одна людина жартома б'є іншу. Звісно, це порушує прийняті в суспільстві норми, але глядачі знають, що жертві не заподіюється реальної шкоди, тому таке видовище і викликає сміх.

Однак, як стверджують психологи, не завжди все так однозначно: багато чого залежить від індивідуального розуміння моралі, а також від культурних норм, прийнятих в тій чи іншій країні. Саме тому комедії рідко знаходять популярність за межами країни, в якій вони були відзняті.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу