В Ізраїлі виявили найціннішу монету за всю історію проведення розкопок Автор: Lesly · Опубліковано: 12.08.2010 14:17 · Розділ: Події у світі

В ході розкопок в Тель-Кедеші, що на півночі Ізраїлю, поблизу кордону з Ліваном, американські археологи з університетів Мічигану і Міннесоти знайшли надзвичайно рідкісну золоту монету, вік якої за попередніми оцінками становить 2200 років.

Коштовний артефакт було виготовлено в Олександрії за правління Птолемея V. "Це найважча і найбільш цінна зі стародавніх монет, коли-небудь знайдених в Ізраїлі, - розповідає голова відділу нумізматики Асоціації ізраїльських старожитностей Дональд Аріель. – На знахідці зображено царицю, найбільш імовірно дружину Птолемея II. Однак, також можливо, що це дружина самого Птолемея V - Клеопатра I, дочка Антіоха III".

За попередніми оцінками, вік знахідки становить 2200 років. Фото взято з сайту ap.org
За попередніми оцінками, вік знахідки становить 2200 років. Фото взято з сайту ap.org

Маса монети, на реверсі якої зображено два перехрещених роги достатку, прикрашених стрічками, сягає близько 28 грамів, тоді як вага звичайних тогочасних золотих монет не перевищувала 5 грамів. Номінал знахідки - одна міна, що відповідає сотні срібних драхм. "Це вражаючий нумізматичний артефакт! - Вигукує Дональд Аріель. - Монета прекрасна сама по собі і до того ж чудово збереглася. Швидше за все, вона не перебувала в грошовому обігу та була викарбувана до святкувань, влаштованих на честь цариці Арсіної, яка ще за життя отримала божественний статус".

Аверс та реверс знайденої монети. Фото взято з сайту israelnationalnews.com
Аверс та реверс знайденої монети. Фото взято з сайту israelnationalnews.com

Цінність знахідки пояснюється тим, що єдина знайдена в країні золота монета періоду правління Птолемеїв, датується III століттям до н. е. Проте, важить вона менше двох грамів. Варто додати, що три роки тому на світовому ринку старожитностей з'явилося безліч золотих монет епохи правління Птолемеїв у Єгипті. Однак серед них не було жодної, яка б відносилася до періоду правління Птолемея V, що ще раз підкреслює унікальність тель-кедешской знахідки.

Джерело: israelnationalnews.com


Інші новини розділу