В Мецці з'явився найбільший годинник у світі Автор: Lesly · Опубліковано: 12.08.2010 12:05 · Розділ: Події у світі

Цими днями в Мецці (Саудівська Аравія), місці паломництва сотень тисяч мусульман з усього світу, було запущено в дію найбільший годинник у світі. Місцеві власті висловлюють сподівання, що годинниковий механізм, циферблати якого дивляться в усі чотири сторони світу, підносячись на 400 метрів над Мечеттю аль-Харам, в недалекому майбутньому стане альтернативою для визначення Всесвітнього часу (часу на Грінвічському меридіані, від якого сьогодні відраховують місцевий час у всіх часових поясах нашої планети).

Вежу з найбільшим у світі годинником вінчає покритий золотом півмісяць – традиційний символ ісламу. Фото взято з сайту yahoo.com
Вежу з найбільшим у світі годинником вінчає покритий золотом півмісяць – традиційний символ ісламу. Фото взято з сайту yahoo.com

Загальна висота вежі, на якій встановили рекордний годинник, становить 601 метр, що робить її претендентом на звання другої за висотою конструкції у світі, після Бурдж-Халіфа, 828-метрового хмарочоса, відкритого в січні в Дубаї. Мерехтливий шпиль вежі вінчає покритий золотом півмісяць – традиційний символ ісламу.

Циферблати годинника досягають 46 метрів у поперечнику і час з їх допомогою можна визначити навіть перебуваючи на відстані 30 кілометрів від вежі. Кожен циферблат, що приблизно вшестеро перевершує знаменитий лондонський Біг Бен, складався як мозаїка. Для цієї клопіткої роботи було запрошено 250 "висококваліфікованих мусульманських робітників", які зібрали в єдину композицію 98 мільйонів шматочків плитки.

Деякі ліхтарі, що підсвічують годинник, у визначені години будуть миготіти, нагадуючи правовірним, що прийшов час молитви. Фото взято з сайту yahoo.com
Деякі ліхтарі, що підсвічують годинник, у визначені години будуть миготіти, нагадуючи правовірним, що прийшов час молитви. Фото взято з сайту yahoo.com

Щоб всю цю красу можна було розгледіти і вночі, годинник завбачливо підсвітили 2 мільйонами світлодіодних ліхтарів, близько 21 тисячі з яких будуть у визначені години миготіти, нагадуючи правовірним, що прийшов час молитви.

Основну вежу з годинником оточують шість вдвічі нижчих конструкцій, висотою 42-48 поверхів. Загалом, площа всього комплексу складає 1,5 мільйона квадратних метрів. Тут розмістилися 3 тисячі готельних номерів і апартаментів, 5-поверховий торговий центр, а також величезні молитовні та конференц-зали.

Проект є частиною плану уряду Саудівської Аравії по збільшенню можливостей Мекки приймати більш ніж 10 мільйонів паломників щороку. На сьогоднішній день в місті можуть одночасно зупинитися 3 мільйони гостей. Такі заходи є просто необхідними, розповідають представники місцевої влади, зважаючи на швидке збільшення кількості мусульман по всьому світу, які зобов'язані здійснити паломництво до Мекки хоча б раз у своєму житті.

Джерело: muslimvillage.com


Інші новини розділу