Поблизу англійського міста Скарборо виявлено поселення кам'яного віку Автор: Lesly · Опубліковано: 11.08.2010 11:39 · Розділ: Наука

У графстві Норт-Йоркшир (Великобританія) поблизу міста Скарборо археологи виявили сліди проживання людей кам'яного віку. За попередніми оцінками, вік знахідки становить не менше десяти з половиною тисяч років. Аналогічна знахідка в графстві Нортумберленд, вік якої ще донедавна вважався рекордним для Великобританії, виявилася "молодшою" від норт-йоркширського поселення як мінімум на 500 років.

Розкопки біля Скарборо зі значними перервами ведуться з кінця сорокових років минулого століття. Фото взято з сайту compulenta.ru
Розкопки біля Скарборо зі значними перервами ведуться з кінця сорокових років минулого століття. Фото взято з сайту compulenta.ru

На даний момент археологи розкопали ділянку на березі давнього озера, на якій колись стояв круглий "будинок" діаметром всього 3,5 м. Саме житло, зведене з дерева, не збереглося, однак науковцям вдалося відшукати 18 розташованих по периметру житла заглиблень для установки стовпів. Підлога стародавнього будинку ймовірно була покритою соломою або мохом; не виключено, що всередині також було відведено місце під вогнище. Сусідніх будинків поки не виявлено. "Тим не менше вони повинні тут бути, - стверджує один з науковців Ніккі Мілнер з Йоркського університету. - Ми обстежили лише невелику частину тієї площі, на якій зустрічаються стародавні знаряддя праці".

Необхідно зазначити, що десять з половиною тисяч років тому Британські острови ще не були повністю відокремлені морем від континентальної Європи. Дослідники припускають, що люди, які прийшли на територію Норт-Йоркширу, населяли території, які зараз знаходяться на дні Північного моря, і жили тут протягом 200 - 500 років, полюючи на дичину. "Раніше ми вважали, що мисливці-збирачі, які прийшли на Острови в кінці останнього льодовикового періоду, не затримувалися на одному місці і практично не залишали речових свідчень свого перебування, - зазначає колега доктора Мілнера Чентел Конелер з Манчестерського університету. - Тепер, однак, у нас з'являються докази того, що вони будували досить великі доми і вели осілий спосіб життя".

Недалеко від виявленого "будинку" було розкопано дерев’яну платформу. "Вона виконана з тесаних і розколотих колод, - уточнює Ніккі Мілнер. - Імовірно, це найдавніший приклад використання такої технології обробки дерева в Європі".

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.