Вивчено передумови міцного та здорового сну Автор: Lesly · Опубліковано: 11.08.2010 09:56 · Розділ: Наука

Група вчених на чолі з Джефрі Елленбогеном, завідуючим відділенням медицини сну головної лікарні штату Массачусетс (США) встановила, чому деякі люди можуть спати в галасливій обстановці, а інші – ні. У ході своєї роботи дослідники вивчали в який спосіб діють структури головного мозку, що забезпечують стабільний сон, а також способи, з допомогою яких сон може бути перерваний шумом.

"Ми поставили собі за ціль дослідити, що робить мозок, щоб забезпечити стабільний сон, незважаючи на шум, і чому одні люди сплять міцніше за інших. Розуміння того, як мозок діє в таких ситуаціях, могло б допомогти нам контролювати і подовжувати ці процеси, для того щоб забезпечити здоровий сон навіть в галасливій обстановці", - розповів Елленбоген.

Міцність сну залежить від діяльності мозку. Фото взято з сайту challenged2change.com
Міцність сну залежить від діяльності мозку. Фото взято з сайту challenged2change.com

Більша частина інформації, отриманої з допомогою органів чуттів, поступаючи до мозку, проходить через його відділ під назвою таламус, а потім направляється до іншої структури - кортексу, де проходить подальшу обробку. Цікаво те, що взаємодія між цими двома відділами мозку не припиняється навіть під час сну, викликаючи в цьому стані коливання в електричному полі мозку, які легко зафіксувати з допомогою електроенцефалограми (ЕЕГ). З допомогою методу ЕЕГ було встановлено, що під час другої та третьої стадій сну, коливання в мозку розсіюються з невеликими короткими імпульсами.

Раніше вважалося, що такі імпульси виникають в мозку тільки під час сну, не дозволяючи інформації пройти через таламус. Щоб перевірити це, команда вчених спостерігала за групою з 12 дорослих здорових добровольців. Протягом трьох днів вони спали у спеціальній лабораторії, а науковці у цей час фіксували показники ЕЕГ. Перша ніч була спокійною, а в другу і третю ночі медики підвищували рівень шуму до тих пір, поки ЕЕГ не свідчила, що учасники експерименту більше не сплять.

Проаналізувавши отримані результати, фахівці встановили, що кількість розсіюючих імпульсів у кожного з учасників протягом цих трьох днів залишалася незмінною. Однак, люди, в яких кількість таких імпульсів була вищою, спали значно міцніше.

"Ми здивовані важливістю цього ефекту. Ми проводили дослідження в такий спосіб, щоб зібрати щонайбільше інформації, однак багато чого стало очевидним вже після першої "шумної" ночі. Тепер ми можемо розробляти методику поведінки, ліки або прилади, які збільшать кількість розсіюючих імпульсів, які сприятимуть міцному та здоровому сну в галасливій обстановці", - підсумував Елленбоген.

Джерело: vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.