Людству необхідно покинути Землю Автор: Lesly · Опубліковано: 10.08.2010 12:56 · Розділ: Наука

Стівен Хокінг, відомий британський фізик і популяризатор науки, в інтерв'ю інтернет-порталу Big Think розповів про своє бачення майбутнього людства. Зокрема, він заявив, що населенню Землі необхідно якомога швидше колонізувати інші планети, оскільки за його розрахунками, в найближчому майбутньому існування на нашій планеті стане практично неможливим з цілої низки причин.

Людству варто задуматися над проблемою колонізації інших планет вже зараз. Фото взято з сайту zastavki.com
Людству варто задуматися над проблемою колонізації інших планет вже зараз. Фото взято з сайту zastavki.com

Зокрема, за словами Хокінга, в наступні сто років з високою долею ймовірності людству доведеться зіткнутися з багатьма труднощами, як, наприклад, виснаження природних ресурсів нашої планети. На думку фізика, на даному етапі свого розвитку людство досягло настільки високого рівня, що з допомогою наявних сьогодні технологій, воно цілком здатне змінити екологію в позитивну сторону. Однак, інстинкт до руйнування, глибоко закладений у Homo sapiens, може привести людей до кризи, подібної до горезвісної Карибської кризи 1962 року.

Незважаючи на те, що Стівен Хокінг тільки заохочує прагнення людейх освоювати космос, нещодавно він же застеріг землян від контактів з позаземними цивілізаціями. "Якщо інопланетяни прилетять на Землю на своїх величезних кораблях, вони можуть захопити планету і організувати на ній свої колонії", - підкреслив фізик.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.