Висотні будинки руйнують здоров’я Автор: Lesly · Опубліковано: 10.08.2010 10:39 · Розділ: Цікаві факти

Мешканці багатоповерхівок не можуть похвалитися відмінним станом здоров’я, заявляють лікарі у відповідь на постійно зростаючу кількість висотних житлових будинків. Звісно, в сучасних мегаполісах – це єдине можливе вирішення проблеми перенаселеності, однак, як було встановлено по результатах дослідження, ціною здоров’я городян.

Фахівці стверджують, що для нормального самопочуття кожній людині необхідний певний рівень геомагнітного поля (ГМП). Його зниження або підвищення неухильно тягне за собою проблеми зі здоров'ям. На жаль, жителі всіх верхніх поверхів опиняються в умовах зниженого ГМП. Зокрема, на 8 та 9 поверхах ця величина коливається в межах від 1,2 – 1,4 при мінімально допустимому рівні 2 одиниці.

Висотні будинки підривають здоров’я своїх мешканців. Фото взято з сайту wikimedia.org
Висотні будинки підривають здоров’я своїх мешканців. Фото взято з сайту wikimedia.org

Ослаблене ГМП здатне привести до зниження імунітету та порушення діяльності вегетативної, нервової та серцево-судинної систем, заявили фахівці з Курська (РФ). Вони детально вивчили параметри ослаблення ГМП в тридцяти п'яти панельних і цегляних 9-поверхових житлових будинках міста, по результатах чого було встановлено, що в міру збільшення поверху ГМП слабшає, а разом з ним і здоров'я мешканців.

На думку вчених, така закономірність пов'язана з багатошаровим екрануванням залізобетонними перекриттями. За їх словами бетон знижує рівень ГМП на 9%, цегла - на 6,6-6,8%, а дерево - на 1%. Цікаво те, що лист сталі, товщиною всього лише 1 міліметр, на відстані 12 сантиметрів зменшує рівень ГМП на 66,8%. Такі результати свідчать про те, що основним екраном для ГМП є не дерево чи цегла, а металеві конструкції, які сьогодні особливо широко використовуються в будівництві.

Джерело: myjane.ru


Інші новини розділу