Автомобілі приносять більше шкоди довкіллю ніж літаки Автор: Lesly · Опубліковано: 06.08.2010 12:33 · Розділ: Екологія

Екологи стверджують, що автомобільні подорожі наносять значно більшу шкоду навколишньому середовищу, ніж, скажімо, авіаперельоти. Слід зазначити, що цей негативний вплив відчувається тільки в довгостроковій перспективі.

Перш ніж зробити такі висновки, дослідники провели розрахунки, застосувавши набір хімічних кліматичних моделей, щоб проаналізувати вплив на довкілля "довгоживучих" і "маложивучих" газів та аерозолів, які виділяються транспортними засобами у всьому світі. Варто додати, що раніше аналогічні оцінки проводилися здебільшого з врахуванням впливу тільки вуглекислого газу.

В довгостроковій перспективі автомобільні поїздки завдають більшої шкоди довкіллю ніж подорожі літаком. Фото взято з сайту backtalkonair.com
В довгостроковій перспективі автомобільні поїздки завдають більшої шкоди довкіллю ніж подорожі літаком. Фото взято з сайту backtalkonair.com

По результатах роботи вчені прийшли до висновку, що в кінцевому рахунку підвищення глобальної температури від автомобільної подорожі буде в середньому вищим, ніж від авіаперельоту на аналогічну відстань, незважаючи на те, що в перші роки після здійснення поїздки літаком глобальні температури підвищуються у чотири рази більше, ніж при здійсненні аналогічного по дальності переїзду на автомобілі.

Необхідно додати, що пасажирські поїзди та автобуси надають в 4-5 разів менший вплив на клімат, ніж автомобілі.

"Оскільки літаки переміщуються у верхніх шарах атмосфери, то і їхній вплив на озон та хмари непропорційно високий, хоча і недовговічний. І хоча точні цифри не встановлено, результуючий вплив - це потужне короткострокове підвищення температури, - пояснюють експерти. - У результаті автомобільного переїзду в атмосферу потрапляє значно більше вуглекислого газу, ніж після авіаперельоту. А оскільки вуглекислий газ залишається в атмосфері довше, аніж інші гази, то в довгостроковій перспективі вплив автомобіля на клімат значно гірший, ніж вплив літака".

Джерело: innovanews.ru


Інші новини розділу