Телебачення чи дружба? Автор: Lesly · Опубліковано: 06.08.2010 09:07 · Розділ: Суспільство

Мешканці невеликого причорноморського турецького села вирішили відмовитися від звички переглядати телепрограми, яка з часом почала відбирати в них весь вільний час, заради збереження дружніх зв'язків, повідомляє місцеве видання Hurriyet Daily News. Селяни переконані, що таке досягнення сучасної техніки як телевізор може не тільки відчужити колись дружніх сусідів, але й навіть повністю витіснити живе спілкування між людьми.

Не дивлячись на відмову від телебачення, місцеві жителі можуть розповісти про всі останні події у світі; в цьому їм допомагають радіопередачі, а весь вільний час вони проводять розважаючись: співають народних пісень, танцюють та діляться своїми враженнями та переживаннями з односельчанами. "Нам ніхто не забороняв дивитися телевізори, відмовитися від них було добровільним кроком. Нам не хочеться витрачати свій час даремно і проводити біля екранів по кілька годин на добу, як це роблять міські жителі, - розповів голова сільської ради Атілла Гюнері. - Замість перегляду передач ми ходимо один до одного в гості". При цьому, єдиний телевізор в селі можна знайти в готелі для туристів.

Вільний час місцеві жителі повністю присвячують спілкуванню. Фото взято з сайту hurriyetdailynews.com
Вільний час місцеві жителі повністю присвячують спілкуванню. Фото взято з сайту hurriyetdailynews.com

За словами голови села, туристи та мешканці інших населених пунктів, побачивши таку ситуацію, зазвичай вирішують, що в містечку немає електрики, а тому й немає телебачення, але це далеко не так. Щоправда, раніше селяни й справді збиралися відмовитися від електрики, вважаючи, що проводи зіпсують краєвид. Вже навіть була підписана відповідна петиція, однак, місцевій владі вдалося знайти компромісне рішення, - електрику все-таки провели, але проводів ніде не видно: їх приховує товстий шар ґрунту.

"Ми всі абсолютно щасливі і звикли жити так, як подобається", - підсумовує сільський голова.

Варто додати, що в селі нараховується всього 150 одноповерхових будівель, що дають притулок 500 жителям, і селяни категорично виступають проти збільшення їх кількості. Крім того, тут суворо заборонено зводити будівлі з цементу чи застосовувати в будівництві інші новітні досягнення науки і техніки. Немає в цьому незвичайному селі і доріг, - люди переміщуються виключно пішки, щоб не забруднювати довкілля.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.