Зголоднів - надрукуй собі бутерброд Автор: CYBERMAG · Опубліковано: 27.07.2010 11:10 · Розділ: Нові технології

Дослідники з Масачусецького технологічного інституту розробили концепт нових периферійних пристроїв до комп’ютерного обладнання.

Призначення новинок – кулінарія.

Одне з них, Cornucopia – кулінарний 3Д принтер, який на їстівну основу наносить різноманітні їстівні інгредієнти. Таким чином можна керувати пропорціями, морфологією, смаковими характеристиками спроектованої в комп’ютері страви.

Cornucopia. Фото з сайту web.media.mit.edu
Cornucopia. Фото з сайту web.media.mit.edu

Інший пристрій, створений новаторами - Robotic Chief, призначений для автоматичних маніпуляцій з продуктами (наприклад, фруктами чи рибою), причому, операції поділяються на «глобальні» і «локальні». Під локальними мається на увазі дія на продукт різними інструментами (зняти шкірку з фрукта, порізати, випотрошити рибу), глобальні операції дозволяють впливати на весь об’єкт, що готується за допомогою маніпулятора з п’ятьма ступенями свободи. Всі маніпуляції проводяться на поверхні, яка являється також нагрівальним елементом, тож пристрій може маніпулювати продуктом в процесі його нагрівання (перевертати, деформувати, помішувати).

Robotic Chief. Фото з сайту web.media.mit.edu
Robotic Chief. Фото з сайту web.media.mit.edu

Ще один концепт – пристрій Virtuoso Mixer, являє собою триярусну карусель, призначену для приготування різноманітних напоїв.

Верхній ярус містить ємності для компонентів, які оснащені вагами та датчиками їх стану, у середньому розміщені пристрої для видавлювання соків та змішування рідин, а у нижньому – ємність для готового напою та нагрівальні та охолоджувальні елементи.

Virtuoso Mixer. Фото з сайту web.media.mit.edu
Virtuoso Mixer. Фото з сайту web.media.mit.edu

За матеріалами сайту web.media.mit.edu.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.