Складено найточнішу карту Марса Автор: CYBERMAG · Опубліковано: 26.07.2010 23:21 · Розділ: Цікаві факти

Національне аерокосмічне агентство (NASA) найточнішу з коли-небудь складених карту сусідньої з нашою планети – Марса.

Команда вчених з Університету Арізони (Arizona State University) спільно з Лабораторією реактивного руху NASA (JPL) почала складати карту вісім років тому.

Протягом цього часу орбітальний зонд Mars Odyssey зробив 21 тисячу знімків, які згодом були оброблені і використані для створення карти. Отримання фотографій здійснювалося з використанням багатодіапазонного інфрачервоного комплексу THEMIS (Thermal Emission Imaging System - система отримання зображень за допомогою аналізу теплового випромінювання).

Нова карта дає можливість розглядати об’єкти з роздільною здатністю до 100 м, причому для кількох областей вона є ще більшою.

На спеціально запущеному сайті Be a Martian (beamartian.jpl.nasa.gov/) будь-хто може долучитись до вдосконалення карти, вручну обробляючи зображення, які постійно додаються.

Марс. Область Великого Каньйону, шириною 144 км (Фото з сайту nasa.gov)
Марс. Область Великого Каньйону, шириною 144 км (Фото з сайту nasa.gov)

На основі карти також реалізована та постійно оновлюється система пошуку знімків, зроблених камерами інших апаратів (Mars Reconnaissance Orbiter, Mars Global Surveyor, Mars Express).

Укладачі карти сподіваються, що їх наробка допоможе у дослідженні Марса та забезпечить прорив у вивченні мінерального складу й фізичної природи матеріалів на поверхні Червоної планети.

За матеріалами сайту nasa.gov


Інші новини розділу