Знайдено саламандру, тривалість життя якої може перевищувати 100 років Автор: Lesly · Опубліковано: 21.07.2010 14:31 · Розділ: Природа

Французькі біологи встановили, що сліпі саламандри Proteus anguinus, яких в давнину вважали новонародженими драконами, здатні жити більше ста років. Середня тривалість життя цих істот, довжина тіла яких не перевищує 30 см, а вага 20 грамів, складає 69 років. Це значно більше, ніж вважали фахівці.

Треба сказати, що раніше тривалість життя європейського протея P. Anguinus була невідомою. І тільки тепер, в результаті експерименту, який розпочався ще в 1952 році, було встановлено, що в природних умовах ці істоти дуже часто переступають 70-літній бар'єр, а в деяких випадках переживають 102-річний рубіж, що є дуже нетиповим для невеликих тварин.

В природних умовах P. Anguinus дуже часто переступають 70-літній барєр, а в деяких випадках переживають 102-річний рубіж, що є дуже нетиповим для невеликих тварин. Фото взято з сайту wdfw.wa.gov
В природних умовах P. Anguinus дуже часто переступають 70-літній барєр, а в деяких випадках переживають 102-річний рубіж, що є дуже нетиповим для невеликих тварин. Фото взято з сайту wdfw.wa.gov

Протягом експерименту піддослідні тварини мешкали в одній із печер у Франції, штучно переобладнаної таким чином, щоб умови в ній максимально наближалися до умов, в яких P. anguinus живуть в дикій природі. Загалом вчені стежили за чотирма сотнями тварин.

Варто зазначити, що в ході багаторічного спостереження було встановлено, що рівень метаболізму P. anguinus не відрізняється від метаболізму споріднених видів, а в їх організмі не синтезується велика кількість речовин-антиоксидантів (вважається, що знижений рівень обміну речовин і наявність антиоксидантів сприяють збільшенню тривалості життя).

Довгожительство цих маленький істот дослідники пояснюють їх украй неактивним способом життя. У цих тварин практично немає природних ворогів, тому вони не переживають стресових ситуацій, рятуючись від них. Розмножуються протеї раз на 12 років (статева зрілість у них наступає в 15,6 року) і протягом життя дуже мало рухаються. Саме ці фактори науковці вважають визначальними для довгого життя.

Джерело: livescience.com


Інші новини розділу