Чорний чай не можна пити замість води Автор: Lesly · Опубліковано: 21.07.2010 10:41 · Розділ: Краса і здоров'я

Вчені з Медичного коледжу Джорджії (США) стверджують, що чорний чай містить токсичні фториди, які можуть послабити кістки. За їхніми даними вміст фторидів в цьому напої значно перевищує максимально допустимий рівень норми фторидів в питній воді.

Варто зазначити, що чорний чай характеризується сильним ароматом і високим вмістом кофеїну. Більш того, він має довший термін придатності і зберігає свою свіжість протягом багатьох років. Саме тому багато людей віддають перевагу саме цьому виду чаю.

Чорний чай характеризується сильним ароматом і високим вмістом кофеїну. Фото взято з сайту mk.ru
Чорний чай характеризується сильним ароматом і високим вмістом кофеїну. Фото взято з сайту mk.ru

Дані більшості досліджень свідчать, що на літр чорного чаю доводиться 1-5 мг фтору. Однак нове дослідження показує, що його вміст може досягати 9 міліграмів на літр. Фтор, як відомо, запобігає розвитку карієсу зубів, проте при тривалому прийомі всередину в надмірних кількостях може призвести до остеопорозу, захворювання, при якому підвищується крихкість і ламкість кісток.

Ще одним негативним наслідком від передозування фтору може бути розвиток флюорозу скелета. Ця недуга розвивається в результаті тривалого надлишкового надходження в організм сполук фтору. Цікаво зазначити, що пацієнти із запущеною формою цієї недуги мають одну спільну рису: вони вживали 4,5-9 літрів чаю щодня протягом 10 - 30 років.

Крім того, було встановлено, що листя чаю містить у великих кількостях алюміній, який, за даними деяких досліджень, негативно впливає на обмін речовин, особливо мінеральний та на здатність нервової системи впливати безпосередньо на клітини - їх розмноження та ріст.

Зважаючи на такі результати, дослідники рекомендують утриматися від споживання великої кількості чорного чаю, оскільки це може призвести до отруєння фтористим сполуками, що у свою чергу може спровокувати виникнення серйозних проблем зі здоров'ям.

Джерело: mk.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.