Медики з'ясували причину дзвону у вухах Автор: Lesly · Опубліковано: 21.07.2010 09:35 · Розділ: Медицина

Австрійські медики стверджують, що причиною постійного дзвону у вухах або тинітусу, можуть бути мобільні телефони. До таких висновків дослідники прийшли у результаті спостереження за 100 добровольців із зазначеним діагнозом.

Під поняттям “тинітус” медики розуміють відчуття дзвону або шуму у вухах, який викликаний не реальним звуком, а медичними причинами - від закупорки вушного каналу сіркою до побічної дії деяких лікарських препаратів. Ознаки такого захворювання можна виявити у майже кожної п'ятої людини віком від 55 до 65 років. В більшості випадків недуга набирає неприємних, проте не загрозливих масштабів.

Цілком ймовірно, що дзвін у вухах виникає внаслідок користування мобільними телефонами. Фото взято з сайту gzt.ru
Цілком ймовірно, що дзвін у вухах виникає внаслідок користування мобільними телефонами. Фото взято з сайту gzt.ru

Вивчення історії хвороби добровольців та порівняння їх з історіями людей, у яких тинітусу ніколи не було, дозволило з'ясувати, що телефонні розмови з великою ймовірністю підвищують ризик появи дзвону у вухах. При чому, у людей, які користуються мобільними пристроями вже більше чотирьох років поспіль, тинітус діагностують частіше.

За попередніми оцінками, щоденна телефонна розмова протягом десяти хвилин підвищує ризик розвитку недуги на приблизно на 70%. Тобто, якщо тинітус зустрічається у 20% людей, яких не можна назвати активними користувачами мобільних пристроїв, то в любителів вирішувати свої справи по телефону цей ризик зростає до 34%.

Джерело: gzt.ru


Інші новини розділу