Розроблено пристрій, що діагностує аутизм по голосу Автор: Lesly · Опубліковано: 20.07.2010 16:07 · Розділ: Медицина

Американські вчені з Канзаського університету розробили пристрій з допомогою якого, за їхніми словами, можна виявити аутизм у дитини. І чим раніше буде діагностовано відхилення в розвитку, тим більш ефективним буде лікування, а отже краще розвиватиметься хвора дитина.

Винахід науковців базується на тому, що малюки-аутисти вимовляють слова по-іншому ніж їхні здорові однолітки, і виявити це допоможе нова система автоматичного голосового аналізу, що отримала назву LENA (Language Environment Analysis). Працює новинка наступним чином: мова дитини записується протягом дня, після чого отриманий файл обробляється спеціальною комп'ютерною програмою, яка порівнює вимовлені малюком звуки з вимовою дітей, у яких аутизм вже діагностовано.

LENA допоможе в ранній діагностиці аутизму. Фото взято з сайту compulenta.ru
LENA допоможе в ранній діагностиці аутизму. Фото взято з сайту compulenta.ru

Апарат, вартість якого становить близько 130 фунтів стерлінгів (близько 1,5 тисячі гривень), виявляє аутизм в 86% випадків. В ході випробувань з допомогою LENA було проаналізовано майже 1,5 тисяч записів мови 232 дітей віком від 10 місяців до чотирьох років. Це дослідження дозволило встановити, що найважливішим індикатором для діагностики є те, як немовля вимовляє склади, тобто здатність маленького пацієнта видавати чіткі звуки, швидко рухаючи щелепою і язиком.

Аутизм виникає внаслідок порушення розвитку мозку і зазвичай проявляється у віці до трьох років порушенням мовлення, відхиленнями в соціальній поведінці та фізичному розвитку.

Відомо, що велику роль в розвитку аутизму відіграє вік матері. Так, у жінок, яким за сорок діти з цим видом порушень з'являються на світ на 50% частіше, ніж у тих, що не досягли тридцяти. Ризику розвитку аутизму також піддаються діти, що з'явилися на світ передчасно.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу