Дайвери виявили найстаріше шампанське Автор: Lesly · Опубліковано: 20.07.2010 14:59 · Розділ: Цікаві факти

На дні Балтійського моря дайвери виявили 30 пляшок шампанського, які ймовірно були розлиті у період з 1782 по 1788 рр. Вино, виготовлене ще до Французької революції, було розлито компанією Clicquot.

За словами дайверів, які виявили цінну знахідку, шампанське до цього дня перебуває у хорошому стані. “Вино мало солодкий смак і дуже сильний запах тютюну. У пляшці було дуже мало бульбашок”, - розповідає один із дайверів.

Якщо попередні оцінки щодо давності напою підтвердяться, воно стане найдавнішим у світі шампанським. Фото взято з сайту zhelezyaka.com
Якщо попередні оцінки щодо давності напою підтвердяться, воно стане найдавнішим у світі шампанським. Фото взято з сайту zhelezyaka.com

Пляшки відправили до Франції для проведення досліджень. Якщо попередні оцінки щодо давності напою підтвердяться, воно стане найдавнішим у світі шампанським, яке ще можна пити. До цього моменту найдавнішим у світі шампанським вважалася пляшка Perrier-Jouet 1825 року.

Відповідно до існуючих на сьогодні письмових записів шампанське Clicquot вперше почали виробляти в 1772 році, проте пізніше його виробництво було призупинено на 10 років. На аукціоні одна пляшка того періоду могла б коштувати більше 70 тис. доларів, запевняють експерти.

Джерело: zhelezyaka.com


Інші новини розділу