Фахівці з'ясували, чому собаки нападають на людей Автор: Lesly · Опубліковано: 20.07.2010 10:31 · Розділ: Цікаві факти

Собаки, які проявляють агресію і нападають на людей, можуть бути абсолютно спокійними по своїй природі. В результаті дослідження, в ході якого було проаналізовано зразки крові близько 80 собак, схильних до агресивної поведінки, вчені прийшли до висновку, що ворожа поведінка проявляється у наших чотириногих вихованців у періоди депресії.

Зокрема, у “кусючих” собак спостерігається низький рівень гормону серотоніну, який відповідає за гарний настрій. У людей такий стан зазвичай пов'язують із депресією і неспокоєм. Науковці сподіваються, що результати їхнього дослідження дадуть поштовх до розробки нових методів лікування собачої агресивності, яка є найбільш поширеною проблемою поведінки у собак.

Собача агресивність пояснюється підвищеним рівнем стресу. Фото взято з сайту liquidmatrix.org
Собача агресивність пояснюється підвищеним рівнем стресу. Фото взято з сайту liquidmatrix.org

Варто зазначити, що в ході своєї роботи вчені порівнювали аналізи крові проблемних собак зі здоровими, що дало можливість встановити, що у агресивних тварин у крові значно нижчі рівні гормону серотоніну - 278 одиниць в порівнянні з 387, що вважається нормою. При цьому, найнижчі показники були зафіксовані у тих собак, погана поведінку яких, здавалося, виражалося у вигляді спроб самозахисту. Більш того, агресорам був властивий підвищений рівень кортизолу - гормону стресу: 21 одиниця, тоді як нормою є 10.

Фахівці поки не можуть сказати напевно, які саме фактори спровокували порушення гормонального фону собак, проте переконані, що їхнє відкриття дозволить розробити нові методи діагностики та лікування агресії. На даний час фахівці пропонують лікувати собачу агресивність з допомогою антидепресантів, які підвищують рівень серотоніну у депресивних людей.

Джерело: innovanews.ru


Інші новини розділу