Виявлено джерело життя на Землі Автор: Lesly · Опубліковано: 20.07.2010 09:36 · Розділ: Наука

Дослідники з Ріо-де-Жанейро (Бразилія) виявили мікроорганізм, який після низки проведених експериментів, було оголошено джерелом біологічного життя на Землі і навіть у цілому Всесвіті.

Як передає газета “Труд”, колектив учених із Бразилії вивчав бактерію Deinococcus radiodurans в лабораторних умовах і в результаті цієї роботи прийшов до висновку що ці організми є “насінням біологічного життя”. “Бактерії володіють практично необмеженою здатністю до виживання. Вони витримували смертельні для всіх інших біологічних організмів дози радіації, агресивні хімічні середовища, граничні температури як холоду, так і тепла, тривале знаходження у вакуумі”, - розповів керівник проекту професор Айван Поліно-Ліма.

Мікроорганізм Deinococcus radiodurans, що здатен виживати в екстремальних умавах, оголошено джерелом всього живого на Землі. Фото взято з сайту wikipedia.org
Мікроорганізм Deinococcus radiodurans, що здатен виживати в екстремальних умавах, оголошено джерелом всього живого на Землі. Фото взято з сайту wikipedia.org

Трохи раніше інший колектив вчених спростував існуючу в науковій спільноті гіпотезу про те, що земне життя зародилося в океані. На їхню думку, основною перешкодою для виникнення життя в океанічних водах, є наявність в них солей натрію. Як відомо, натрій згубно позначається на обмінних процесах в білках, які необхідні для зародження клітини.

Натомість сприяє проходження цих процесів інший елемент — калій, якого є доволі багато в глинистих сполуках. Такі речовини могли міститися в прісних водоймах, таких як калюжі або озера. Цілком узгоджуються з цим припущенням релігійні уявлення про походження людини, за якими, першого чоловіка було створено із глини. Не виключається і космічне походження перших клітин.

Джерело: rosbalt.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.