Кольорові сни можуть свідчити про психічні розлади Автор: Lesly · Опубліковано: 19.07.2010 16:29 · Розділ: Наука

По результатах дослідження проведеного вченими з університету Сан-Антоніо в штаті Техас (США) було встановлено, що часті сновидіння, які супроводжуються яскравими картинами, в основному властиві пацієнтам психіатричних клінік або людям з граничними розладами.

Керівник групи дослідників Бравін Стент стверджує, що як сама схильність до шизофренії, так і наявність цього захворювання, впливає на ахроматичний баланс, який може служити показником для діагностики психічних відхилень.

Шизофренікам кольорові кошмари сняться в 20 разів частіше ніж всім іншим людям. Фото взято з сайту deviantart.com
Шизофренікам кольорові кошмари сняться в 20 разів частіше ніж всім іншим людям. Фото взято з сайту deviantart.com

Зазвичай здорова доросла людина бачить уві сні чорно-білі зображення, однак, в деяких випадках, наприклад, під впливом нервових стресів або мозкових травматичних розладів, може спостерігати в процесі нічного відпочинку барвисті сновидіння. При цьому, однорідний і сильний подразник призводить до появи постійних кольорових снів.

Добровольців віком від 25 до 47 років, дослідники розділили на три групи. До першої категорії ввійшли хворі на шизофренію, в другу потрапили люди зі спадковими ознаками цієї патології, а третю склали психічно здорові учасники. Протягом року за ними спостерігали американські фахівці, які в процесі сну учасників з допомогою комп'ютерного томографа реєстрували електричну активність мозку, що дає можливість зафіксувати яскраві, кольорові сновидіння. Результати експерименту засвідчили, що шизофренікам кольорові кошмари сняться в 20 разів частіше ніж всім іншим людям.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.