Від вимирання людський рід врятує база на Місяці Автор: Lesly · Опубліковано: 19.07.2010 12:59 · Розділ: Цікаві факти

Численні віщування стародавніх ясновидців та невтішні прогнози сучасних вчених надихнули вчених створити своєрідний “ковчег” на Місяці, який буде служити енциклопедією, що дозволить зберегти інформацію про нашу планету, у тому числі дані про рослини і тварин.

За задумом науковців із Європейського космічного агентства, така рятувальна база на Місяці у випадку лихоліття допоможе вижившим у ньому людям не тільки відновити різні технології, але й, використовуючи дані про ДНК, відродити різні види рослин і тварин, які, цілком імовірно можуть зникнути в результаті ядерної катастрофи або зіткнення з астероїдом.

Сучасний підземний “ковчег” буде оснащений потужними передавачами, міститиме величезні складські приміщення та рятувальну базу для людей. Фото взято з сайту infuture.ru
Сучасний підземний “ковчег” буде оснащений потужними передавачами, міститиме величезні складські приміщення та рятувальну базу для людей. Фото взято з сайту infuture.ru

Місячну базу планується спроектувати таким чином, щоб люди могли легко отримати доступ до неї, при чому, інформація буде пропонуватися на декількох мовах, включаючи арабську, китайську, англійську, французьку, російську та іспанську. Більш того, сучасний “ковчег” буде оснащено як мінімум 4 тисячами “сховищ”, які протягом певного часу зможуть підтримуватимуть життєдіяльність людей. У жителів місячної бази також буде можливість вирощувати продовольство, мати доступ до води і багато чого іншого.

Базу планується звести в товщі скелі, що за словами науковців, дасть можливість протистояти екстремальним температурам та радіації. Для забезпечення енергетичних потреб станції частково використовуватиметься енергія сонця, а підтримувати її в робочому стані будуть роботи.

Базова версія “ковчега” міститиме базу даних ДНК, дані про виплавку металу та вирощування сільськогосподарських культур; її планується запустити в дію до 2020 року. Термін експлуатації бази складе 30 років, а основний архів даних, як очікується, буде розміщений на Місяці вже в 2035 році.

Джерело: infuture.ru


Інші новини розділу