Виявлено білок, що відповідає за схильність до ожиріння Автор: Lesly · Опубліковано: 18.07.2010 12:51 · Розділ: Наука

В ході нещодавнього дослідження було встановлено, що у всіх клітинах організму людини присутній певний білок SIRT1, а в головному мозку є особлива група нейронів, які здатні перешкодити накопиченню зайвої ваги, навіть якщо вона систематично вживає калорійну їжу.

Цей білок ще називають білком довголіття, після того, як було виявлено його посередницьку роль між правильним харчуванням і тривалістю життя. Крім того, він має велике значення в процесі регулювання обміну речовин.

Якщо функції білка SIRT1 порушені, жінка більш схильна до ожиріння. Фото взято з сайту raut.ru
Якщо функції білка SIRT1 порушені, жінка більш схильна до ожиріння. Фото взято з сайту raut.ru

Тепер же стало відомо, що наявність даного білка в нейронах гіпоталамуса допомагає запобігти ожирінню, викликаному неправильним харчуванням, та підтримувати масу тіла в нормі. Саме SIRT1 відіграє ключову роль у придушенні апетиту та сприяє зниженню ваги.

Дослідники вивели особливий вид мишей, в нейронах мозку яких було штучно спровоковано відсутність даного білка. Гризунів посадили на висококалорійну дієту, в результаті чого вони набрали значно більше зайвої ваги ніж миші з контрольної групи. Аналогічна закономірність є справедливою і для людей: якщо функції білка SIRT1 порушені, індивід більш схильний до ожиріння.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.