Мобільні телефони погіршують пам'ять Автор: Lesly · Опубліковано: 16.07.2010 16:01 · Розділ: Краса і здоров'я

Дослідники з Великобританії вважають, що мобільні телефони негативно позначилися на здатності сучасних людей до запам'ятовування. Щоправда, основну роль в цьому відіграли не самі телефони, а відсутність необхідності запам'ятовувати телефонні номери.

Так, за даними статистики, близько 23 мільйонів жителів не пам'ятають мобільний номер свого партнера, а приблизно 30 мільйонів осіб не зможуть зателефонувати найкращому другові, якщо під рукою не буде адресної книги.

Якщо память не тренувати, вона погіршується. Фото взято з сайту hubimg.com
Якщо память не тренувати, вона погіршується. Фото взято з сайту hubimg.com

Це чудово проілюстрував наступний експеримент. Учасникам дослідження називали телефонний номер і через п'ять секунд просили повторити його. Результати виявилися вельми невтішними: четверо з п'яти добровольців не справилися із завданням.

Крім того, було встановлено, що сьогодні люди не тільки нездатні запам'ятати телефони своїх родичів, але й інші необхідні комбінації цифр. Так, більше половини учасників онлайн-опитування, ініційованого науковим інтернет-порталом ResearchNow, заявили, що не пам'ятають номер свого банківського рахунку, а 44% респондентів не змогли назвати номер своєї медичної страховки.

“Пам'ять людини, як і інші навички, потребує постійних тренувань, - коментує невтішні результати дослідження психолог Гленн Уілсон. - Якщо пам'ять не тренувати, вона погіршується”.

Джерело: ruformator.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.