На місці веж-близнюків у Нью-Йорку виявили корабель XVIII століття Автор: Lesly · Опубліковано: 16.07.2010 14:56 · Розділ: Події у світі

В ході розчищення території Всесвітнього торгового центру, знищеного в результаті терактів 11 вересня 2001 року, було виявлено майже десятиметровий корпус корабля, який пролежав під шаром землі близько двохсот років. Його останки були знайдені на глибині від 6 до 9 метрів під землею.

Вченим доводиться працювати швидко, оскільки деревина, яка протягом віків була захищена від розкладання товстим шаром намулу, на повітрі відразу ж почала псуватися. За попередніми оцінками, знайдені на місці вибухів артефакти, датуються серединою або кінцем XVIII століття, однак для більш точних висновків необхідно провести більш ретельну експертизу.

Знайдені на місці вибухів артефакти, датуються серединою або кінцем XVIII століття. Фото взято з сайту nytimes.com
Знайдені на місці вибухів артефакти, датуються серединою або кінцем XVIII століття. Фото взято з сайту nytimes.com

Найбільш імовірно, корабель, разом з іншими великими уламками, був закопаний у землю в тому ж таки столітті, в ході заходів по збільшенню площі острова Манхеттен. Якщо виходити з цих фактів, то судно могло пролежати під землею більше 200 років.

На тому ж місці археологи виявили 45-кілограмовий якір, однак, впевненості, що він належав знайденому раніше кораблю у вчених немає.

Варто додати, що це вже друга з 1982 року археологічна знахідка такого великого масштабу на береговій лінії Манхеттена. Зокрема, тут було виявлено вантажне судно, яке також відноситься до XVIII століття.

Джерело: nytimes.com


Інші новини розділу