В Азербайджані дітей називатимуть тільки дозволеними іменами Автор: Lesly · Опубліковано: 16.07.2010 09:19 · Розділ: Події у світі

Вже до кінця цього року в Азербайджані буде введений новий принцип присвоєння імен, повідомив директор Інституту інформаційних технологій Національної Академії наук Азербайджану Расим Алігуліев. “На даний момент за рекомендацією міністерства юстиції комісія НАНА, до складу якої ввійшли провідні вчені, досліджує значення імен громадян країни. Список імен, в рамках програми "світлофор", буде представлений міністерству юстиції", - розповів Алігуліев.

Принцип світлофора полягає в градації імен від “правильних” до недопустимих. Так, до зеленого списку ввійдуть імена, які відповідають національним, культурним та ідеологічним цінностям Азербайджану. В привласненні таких імен не буде жодних обмежень.

В Азербайджані батьки обиратимуть імена для своїх дітей за принципом світлофора. Фото взято з сайту clipartof.com
В Азербайджані батьки обиратимуть імена для своїх дітей за принципом світлофора. Фото взято з сайту clipartof.com

Небажані або нерекомендовані імена, які можуть викликати глузування, або негарно звучать в інших мовах, будуть включені до другої “жовтої” категорії. А от присвоєння імен, що потрапили до "червоного списку" допускатися не буде. До “заборонених” насамперед відносяться імена осіб, які вчинили агресію проти азербайджанського народу, або імена, зміст яких має образливе значення в азербайджанській мові.

Трохи раніше схоже розпорядження було введено в Ірані, щоправда, стосувалося воно не імен, а чоловічих стрижок: місцеві урядовці склали перелік зачісок, які, на їхню думку, відповідність культурним і релігійним звичаям країни.

Джерело: oreanda.ru


Інші новини розділу