Знайдено рецепт відновлення пам'яті Автор: Lesly · Опубліковано: 15.07.2010 16:19 · Розділ: Наука

Американські дослідники виявили речовину, що, за їхніми даними, здатна зупиняти процеси втрати пам'яті і повністю відновлювати втрачені спогади у старіючих гризунів. Фахівці стверджують, що їхнє відкриття здатне відкрити нові горизонти в боротьбі зі старечим слабоумством - так званої хворобою Альцгеймера - у людей.

Загибель нейронів можна не тільки зупинити, але й відновити їх кількість до нормального рівня
Загибель нейронів можна не тільки зупинити, але й відновити їх кількість до нормального рівня

Щоб дійти до таких обнадійливих результатів Стівен Макнайт та Ендрю Піпер з Техаського університету проводили експерименти на гризунах, у яких механізми пам'яті були спеціально ослаблені. Використовуючи досягнення в сфері генної інженерії пацюкам видалили ген, який відповідає за збереження нейронів зубчастої звивини гіпокампу - ділянки мозку, що бере участь у формуванні тривалої пам'яті.

Проекспериментувавши з більш ніж тисячею сполук, дослідникам вдалося виявити речовину з умовною назвою Р7С3, яка суттєво сповільнює загибель новоутворених нервових клітин. Досліди засвідчили, що аномально тонкий клітинний шар нейронів при застосуванні цієї сполуки збільшувався на 40 відсотків. Такий результат дає всі підстави вважати, що в недалекому майбутньому вчені зможуть повертати пам'ять і людям.

Джерело: mk.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.