Науковці знайшли відповідь на одне з відвічних запитань Автор: Lesly · Опубліковано: 15.07.2010 14:05 · Розділ: Наука

Дослідники з англійських університетів міст Шеффілда і Уоріка знайшли відповідь на відвічне запитання, яке протягом віків заганяло у безвихідь найсвітліші розуми: що з'явилося першим - курка чи яйце. В результаті своїх досліджень вчені прийшли до однозначного висновку. За їхніми словами першою з'явилася курка.

Яйце не може сформуватися за межами організму курки. Фото взято з сайту bearcreekacres.com
Яйце не може сформуватися за межами організму курки. Фото взято з сайту bearcreekacres.com

Свої наукові пошуки дослідники вели з допомогою суперпотужного комп'ютера, який на генетичному рівні змоделював процес формування курячого яйця. В ході досліду було встановлено, що провідну роль у формуванні яйця відіграє протеїн овоклединін-17. Він бере участь у формуванні яєчної шкаралупи. Без цього протеїну, який продукується в організмі курки, яйце з'явитися не може.

“Даний протеїн був відомий вже давно, проте тільки зараз ми встановили, що він безпосередньо пов'язаний з формуванням яйця і контролює даний процес, - заявив один з керівників дослідження професор Колін Фрімен. - Слід зазначити, що у різних видів птахів існують різні варіанти даного протеїну, хоча вони й виконують подібні функції. Таким чином, кури володіють унікальною формою овоклединіну-17, без якого відоме всім куряче яйце з'явитися на світ не може”, - додав він.

Джерело: itar-tass.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.