У рослин є аналог нервової системи Автор: Lesly · Опубліковано: 15.07.2010 12:56 · Розділ: Природа

Дослідники з Варшавського Університету (Польща) встановили, що рослинам властива здатність передавати сигнали від одних клітин до інших, так, як це відбувається у тварин. Дане відкриття свідчить про те, стверджують науковці, що рослинний світ обдарований певною системою, схожою на нервову систему тварин.

Рослини здатні передавати закодовану світлом інформацію до інших клітин. Фото взято з сайту travelpod.com
Рослини здатні передавати закодовану світлом інформацію до інших клітин. Фото взято з сайту travelpod.com

До таких висновків експерти прийшли, впливаючи світлом на певні ділянки рослини і фіксуючи відгук на це в інших її частинах. При цьому, центральною ланкою реакції стали електрохімічні зв'язки - вони зароджувалися в освітленій частині рослини і поширювалися до затінених ділянок. Керівник дослідження Станіслав Карпінский стверджує, що такі явища доводять існування своєрідної “пам'яті” у рослин або ж здатність передати закодовану світлом інформацію.

“Коли ми освітлювали рослину протягом години, а потім через 24 години заражали її бактеріями або вірусами, вона успішно боролася з ними. Але якщо ми спочатку заражали рослину і лише потім направляли на неї світло, вона не могла захиститися”, - сказав Карпінський.

За словами професора з Університету Лідса (Великобританія) Крістін Фойер, дослідження польських вчених “стало для науки значним кроком вперед”, оскільки дозволило встановити, як саме рослини адаптуються до ситуації і передають сигнали про її зміни.

Джерело: gzt.ru


Інші новини розділу