Шопоголізм визнано хворобою Автор: Lesly · Опубліковано: 15.07.2010 11:47 · Розділ: Медицина

Коли звичка походити по магазинах перетворюється на нав'язливу ідею, яка буквально поглинає левову частку особистого або сімейного бюджету, людині в такому випадку самостійно зі своїми проблемами не справитися: тут потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста.

За словами медиків, шопоголізм тісно пов'язаний з іншим психічним розладом - непереборним бажанням “тягти” додому різноманітний непотріб. Так, близько 80% збирачів всілякого мотлоху - шопоголіки. За статистичними даними, на сьогоднішній день цим розладом страждає близько 5% населення земної кулі.

Шопоголізм тісно повязаний з іншим психічним розладом - непереборним бажанням “тягти” додому різноманітний непотріб. Фото взято з сайту wordpress.com
Шопоголізм тісно повязаний з іншим психічним розладом - непереборним бажанням “тягти” додому різноманітний непотріб. Фото взято з сайту wordpress.com

Зважаючи на масштабність цього розладу, в Мельбурні (Австралія) було проведено конференцію повністю присвячену шопоголізму, в ході якої медики прийшли до висновку, що незважаючи на збільшення кількості людей з даним розладом, відповідних методів лікування ще не розроблено. Більш того, численні книги та статті з планування бюджету та економності у випадку з магазиноманією не є ефективнними, оскільки мова йде не про улюблене заняття чи шкідливу звичку, а про справжнісіньке психічне захворювання.

У людей з таким діагнозом спостерігається постійне та непереборне бажання нести до дому різні предмети і накопичувати, накопичувати. .. При цьому, вони надзвичайно болісно переживають необхідність позбутися чогось зі своїх речей, вважаючи їх часиною свого життя. Цікаво і те, що в парі із шопоголізмом в більшості випадків йдуть інші розлади, такі як підвищена тривожність, депресія, а також синдром дефіциту уваги.

Щоб не залишати людей наодинці з їхніми проблемами медики постановили розробити програми з лікування шопоголіків.

Джерело: myjane.ru


Інші новини розділу