Пошкодження мозку викликають іноземний акцент Автор: Lesly · Опубліковано: 15.07.2010 09:34 · Розділ: Цікаві факти

59-річна Бронуін Фокс, мешканка найбільш південного міста Нової Зеландії, раптово почала розмовляти з акцентом, схожим на суміш шотландського, валлійського і північно-лондонського. При цьому, англійських предків у жінки немає. Таке явище в медицині зустрічається далеко не вперше. Фахівці в білих халатах називають його синдромом іноземного акценту.

Пошкодження мозку здатне викликати різку зміну у вимові. Фото взято з сайту 6seconds.org
Пошкодження мозку здатне викликати різку зміну у вимові. Фото взято з сайту 6seconds.org

Згідно з розповіді жінки, вона завжди говорила як всі новозеландці з традиційним акцентом Ківі, поки, одного ранку не усвідомила, що її голос змінився, а зір пропав. Це сталося близько двох років тому, після чого зір частково відновився, а от акцент і далі відрізняється від мови більшості земляків.

При ретельному медичному огляді, який включав сканування мозку, було виявлено дві уражених ділянки в його задній частині. Медики стверджують, що саме пошкодження мозку спровокувало різку зміну у вимові жінки.

Варто додати, що синдром іноземного акценту - доволі рідкісний розлад мовлення, який за період з 1941 по 2009 роки був зафіксований не більше шести десятків разів. Причиною такого захворювання зазвичай є важкі травми мозку або ж інсульт.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу