В космосі виявлено “вмираючого птаха” Автор: Lesly · Опубліковано: 13.07.2010 15:07 · Розділ: Наука

За допомогою орбітального телескопа “Хаббл” було отримано зображення протопланетарної туманності IRAS 19475 +3119, яка по формі нагадує птаха. За астрономічними мірками стадія протопланетарної туманності вважається короткотривалою.

Хмару відносно теплого пилу, яка формується довкола згасаючої зірки, астрономи фіксують як яскраве випромінювання. Фото взято з сайту spacetelescope.org
Хмару відносно теплого пилу, яка формується довкола згасаючої зірки, астрономи фіксують як яскраве випромінювання. Фото взято з сайту spacetelescope.org

Туманність IRAS 19475 +3119 знаходиться на відстані 15 тисяч світлових років від Сонячної системи і розташована в сузір'ї Лебедя. За словами дослідників вона утворилася в результаті згасання зірки схожої на Сонце, - ближче до завершення свого життєвого циклу такі об'єкти перетворюються в червоних гігантів.

По мірі того, як у згасаючих зірок закінчується "паливо", вони починають “скидати” зовнішні шари своєї атмосфери в довколишній простір. Саме тому навколо відносно холодної зірки формується велика хмара відносно теплого пилу, який астрономи фіксують як яскраве випромінювання, що виходить від світила.

З часом кількість матерії, що “скидається” зіркою збільшується, і вона починає інтенсивно випромінювати світло. Такі об'єкти добре помітні в телескопи і отримали назву планетарних туманностей.

Джерело: spacetelescope.org


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.