Біля індонезійського узбережжя виявлено діючий підводний вулкан Автор: Lesly · Опубліковано: 14.07.2010 15:12 · Розділ: Цікаві факти

Співробітники Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США повідомили, що в океані, неподалік від берегів Індонезії було виявлено величезний діючий підводний вулкан, висота якого складає близько 3,8 тисячі метрів.

Вулкан, що отримав назву Кавіо Барат, знаходиться на глибині близько 5,5 тисячі метрів. Відкриття було здійснене з допомогою дистанційно керованого глибоководного зонда, яким оснащений новий дослідницький корабель Okeanos Explorer. За допомогою сонарів і відеокамер зонд може складати карти глибоководного ландшафту.

Okeanos Explorer вивчає підводні глибини. Фото взято з сайту moc.noaa.gov
Okeanos Explorer вивчає підводні глибини. Фото взято з сайту moc.noaa.gov

Масштабне вивчення океанічного дна розпочалося близько місяця тому. За цей час корабель досліджував близько 6,2 тисячі квадратних кілометрів поверхні. Після виявлення вулкана було вирішено детально його вивчити, що водночас дасть можливість відкалібрувати прилади зонда та підготувати їх до подальшої роботи.

Варто додати, що Індонезія розташована в найбільш сейсмічно активній зоні планети і є частиною так званого Тихоокеанського вогняного кільця, в якому знаходиться безліч діючих вулканів, найбільший з яких - Кракатау.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу