Американці ведуть розробку голуба-шпигуна Автор: Lesly · Опубліковано: 14.07.2010 12:59 · Розділ: Нові технології

Уряд США веде розробку мініатюрних безпілотних літальних апаратів, які планується використовувати в розвідувальних цілях. За повідомленням інформаційних агентств, у травні цього року ВПС США завели своєрідний “мікропташник" - науково-дослідну та дослідно-конструкторську лабораторія вартістю близько 1,5 млн доларів.

Через пять років в небі літатимуть механічні голуби
Через пять років в небі літатимуть механічні голуби

Вже до 2015 року фахівці з “пташиної” лабораторії мають намір створити літальний апарат, який імітував би політ пернатих і мав можливість сідати на лінії електропередач для підзарядки. За зразок для подальших розробок дослідники взяли голуба, оскільки це найбільш поширений у світі птах. Апарат планується начинити хімічними датчиками, які дадуть можливість майже зі стовідсотковою ймовірністю виявляти на тому чи іншому об'єкті ознаки діяльності по програмах озброєння.

Ще через п'ятнадцять років дослідники планують створити шпигунський безпілотник у вигляді комахи.

На даний момент найбільшою перешкодою для реалізації проекту є розробка елементів живлення, які будуть забезпечувати можливість польотів на далекі дистанції. На даний час в комерційному продажу є іграшки, які здатні літати не більше години. Американські військові мають намір вдосконалити елементи живлення настільки, щоб механічний “голуб-шпигун” міг функціонувати в автономному режимі як мінімум тиждень.

Джерело: ami-tass.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.