Американський художник створив панно з ... мурашок Автор: Lesly · Опубліковано: 14.07.2010 10:46 · Розділ: Культура

Незвичайний витвір мистецтва створив американський художник Кріс Трумен. В першу чергу його робота вражає тим, що для її виготовлення було затрачено 200 тисяч комах. За словами художника, ідею для створення цього незвичайного панно він почерпнув з дитячих спогадів: будучи п'ятирічним хлопчиком Кріс зі своїм братом розорили мурашник і були покусані комахами.

За словами художника, спочатку він планував відловити необхідну кількість комах самотужки, однак, скоро зрозумів, що для реалізації задуму знадобляться роки. А згодом з'ясував, що мурашок можна придбати через Інтернет - їх продають як корм для тварин.

Над створенням “Автопортрету з рушницею” Трумен працював кілька років. Фото взято з сайту telegraph.co.uk
Над створенням “Автопортрету з рушницею” Трумен працював кілька років. Фото взято з сайту telegraph.co.uk

Трумен купував комах партіями по 40 тисяч штук, ціна кожної з яких становила 500 доларів США. Загалом на панно було затрачено близько 200 тисяч комах, а собівартість мистецького твору склала 2,5 тисяч доларів. Придбаних комах художник умертвляв і з допомогою пінцета розкладав таким чином, що у результаті сформувалося зображення дитини з рушницею. Це автопортрет Трумена в ранньому дитинстві.

Митець розповідає, що на створення панно у нього пішло декілька років. У якийсь момент він навіть відчув докори сумління за своє поводження з комахами і майже на рік перервав роботу. Щоправда з часом усвідомив, що життя вже вбитим мурашкам не повернути, і завершив твір.

Готове панно, яке отримало назву “Автопортрет з рушницею”, художник продав за 35 тис. доларів американській організації Ripley's Believe It or Not!, що спеціалізується на колекціонуванні незвичайних об'єктів.

Джерело: telegraph.co.uk


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?