Розроблено програму, яка перетворює відео в 3D-моделі Автор: Lesly · Опубліковано: 13.07.2010 10:36 · Розділ: Нові технології

Американські вчені розробили технологію, що дає можливість з легкістю перетворювати відеоматеріали в тривимірний формат. Вчені Сяолін Вей і Джінксіан Ті з Техаського університету (США) стверджують, що створення 3D-фігур не є складною справою, як це вважалося раніше: їхня остання розробка самостійно відстежує людей на відео і створює з них 3D-моделі.

Розроблена американськими фахівцями програма самостійно відстежує людей на відео і створює з них 3D-моделі. Фото взято з сайту infuture.ru
Розроблена американськими фахівцями програма самостійно відстежує людей на відео і створює з них 3D-моделі. Фото взято з сайту infuture.ru

Своє досягнення науковці демонструють на прикладі відеоматеріалу з важкоатлетом. При цьому програма-аніматор відзначає положення суглобів людини і напрямки, в яких вони можуть згинатися, а також точки дотикання зі штангою в низці ключових кадрів відео. На основі цієї інформації алгоритм оцінки створює 3D-реконструкцію для кожної пози.

Щоб забезпечити плавність та природність руху моделі, вчені розробили алгоритми захоплення рухів, які розраховують зміщення фігури між ключовими кадрами. Такий принцип застосовується для створення анімованих 3D-фігур, які можуть розглядатися з різних кутів зору.

Програма здатна “оживити” різні рухи, такі як ходьба, стрибки і навіть складні акробатичні трюки. “Система може бути включена в пакети анімаційних програм і буде корисною для любителів і професіоналів”, - переконують розробники.

Джерело: infuture.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.