Плацебо допоможе в лікування психічних розладів Автор: Lesly · Опубліковано: 12.07.2010 16:23 · Розділ: Медицина

Колектив американських вчених з Каліфорнії встановив, що деякі психічні розлади можна лікувати з допомогою плацебо. До таких висновків науковці прийшли по результатах дослідження в якому прийняли участь близько 50 чоловік.

Добровольців, у яких діагностували депресію, розділили на дві групи, першій з яких протягом восьми тижнів давали плацебо, а другу лікували антидепресантами. Опісля, медики оцінили стан здоров'я своїх пацієнтів з допомогою методу енцефалографічного дослідження, яке дає можливість визначити активність різних відділів головного мозку.

Плацебо забезпечує виключно загальностимулюючий вплив на мозок. Фото взято з сайту wordpress.com
Плацебо забезпечує виключно загальностимулюючий вплив на мозок. Фото взято з сайту wordpress.com

По результатах такої діагностики було встановлено, що у 13 пацієнтів (52%) з “медикаментозної” групи стан здоров'я суттєво покращився. При цьому, аналогічний ефект від лікування відчули 10 учасників (38%) з групи, що приймала плацебо. Варто зазначити, що дія різних методів лікування по-різному відображалася на активності мозку. Так, антидепресанти активували так звану передфронтальну кору - зону мозку, яка несе відповідальність за емоційний стан людини, натомість плацебо забезпечували виключно загальностимулюючий вплив на мозок (іншими словами, вони не звільняли від депресії, а сприяли загальному підвищенню психічної активності).

Такий експеримент дав можливість встановити, що лікування за допомогою плацебо не має нічого спільного зі звичайними методами терапії, однак, на практиці ці дві методики можна вдало поєднувати.

Джерело: myjane.ru


Інші новини розділу