Розроблено більш точний метод визначення статі людських останків Автор: Lesly · Опубліковано: 12.07.2010 14:09 · Розділ: Наука

Американські вчені розробили новий, більш точний метод визначення статі людських останків по тазових кістках. Їхній винахід стане серйозною підмогою в криміналістиці та археології, адже раніше фахівці були змушені визначати стать, візуально оцінивши розміри і форму тазової кістки.

“Цей метод точний, але в нього є свої обмеження”, - розповідає доктор Енн Росс, доцент кафедри соціології та антропології Університету Північної Кароліни (США). Однак, іноді визначення статі опираючись тільки на візуальну оцінку, може викликати труднощі. Наприклад, особливо складно визначати стать жертв авіакатастроф, а також погано збережених кісток з масових поховань.

Фахівці знайшли 20 характерних особливостей, по яких можна відрізнити чоловічу тазову кістку від жіночої. Фото взято з сайту fallingpixel.com
Фахівці знайшли 20 характерних особливостей, по яких можна відрізнити чоловічу тазову кістку від жіночої. Фото взято з сайту fallingpixel.com

Саме тому вчені, використовуючи технологію створення тривимірного зображення і перетворення його в цифрову форму, що дозволяє точно визначити розміри характерних ділянок кістки, знайшли 20 характерних особливостей, по яких можна відрізнити чоловічу тазову кістку від жіночої, і вивели точні числові значення. На їхню думку, така велика кількість відмінностей дасть можливість визначити стать, навіть якщо вціліло не більше 15 відсотків від тазової кістки.

Тепер процедура визначення статі виглядатиме наступним чином: криміналіст буде отримувати тривимірне зображення фрагмента з допомогою пристрою оцифровки, а потім порівнювати отримані дані із опорними, що були отримані в ході роботи американських вчених.

Необхідно зазначити, що точність методу традиційного візуального вивчення тазової кістки становить близько 90 відсотків, тоді як нового методу - 98 відсотків і більше. Крім того, в ході дослідження було встановлено, що деякі анатомічні ознаки, якими раніше послуговувалися для визначення статі, є доволі ненадійними критеріями.

Джерело: ami-tass.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.