Через десять років тигри опиняться на межі вимирання Автор: Lesly · Опубліковано: 12.07.2010 12:59 · Розділ: Екологія

Вже зовсім скоро, якщо не вжити заходів щодо запобігання полювання і скорочення ареалів проживання, тигри південної та східної Азії можуть перейти в розряд вимираючого виду. Зокрема, на сьогоднішній день популяція цих кішок нараховує 3,2 тисяч особин, тоді як ще в 1900 році фахівці стверджували, що в світі існує не менше 100 тисяч смугастих.

Фахівці з Всесвітнього фонду охорони дикої природи, б'ють тривогу: за їхніми розрахунками, людство має в запасі лише 12 років на те, щоб запобігти зникненню цього виду. Саме тому вони закликають уряди країн, де ще залишилися тигри (включаючи Китай, Індію та Бангладеш), виконати взяті на себе зобов'язання щодо подвоєння чисельності великих кішок до 2022 року. Крім того, британські зоозахисники закликають жителів Об'єднаного королівства чинити тиск на зазначені країни, вписавши своє ім'я в нову онлайн-петицію про небажання жити у світі без цих тварин.

Людство має в запасі лише 12 років на те, щоб запобігти зникненню тигрів. Фото взято з сайту neelyville.k12.mo.us
Людство має в запасі лише 12 років на те, щоб запобігти зникненню тигрів. Фото взято з сайту neelyville.k12.mo.us

Проявляють ініціативу для збереження цього виду тварин і політики. Так, на наступний тиждень заплановано зустріч представників тринадцяти країн, які будуть обговорювати проблему зникнення тигрів, а з 15 по 18 вересня у Санкт-Петербурзі пройде перший міжнародний саміт, де глави урядів підпишуть декларацію і санкціонують початок реалізації програми зі збереження тигрів.

Основними причинами вимирання великих кішок є високий попит на окремі частини тіла цих тварин для використання у китайській народній медицині, а також знищення лісів.

Сьогодні найбільше тигрів мешкає в Індії, але й там в період з 1995-2005 роки їх чисельність скоротилася з 3,5 до 1,3 тисячі особин. За аналогічний проміжок часу смугасті кішки зникли повністю на території Закавказзя, Середньої Азії і на островах Балі та Ява.

Джерело: yahoo.com


Інші новини розділу