Риб'ячий жир захищає від раку Автор: Lesly · Опубліковано: 12.07.2010 11:53 · Розділ: Наука

Дослідники з Онкологічного центру імені Фреда Хатчінсона (США) стверджують, що прийом харчових добавок з риб'ячим жиром може знижувати ймовірність розвитку раку молочної залози.

По результатах дослідження в якому взяло участь більше 35 тисяч жінок віком від 50 до 76 років було встановлено, що представниці прекрасної статі, які регулярно приймали риб'ячий жир, на третину рідше за інших ставали жертвами онконедуг протягом наступних шести років. Ймовірність захворіти була нижчою навіть тоді, коли вчені враховували інші чинники ризику розвитку раку грудей, включаючи літній вік, ожиріння, зловживання спиртним та малоактивний спосіб життя.

Представниці прекрасної статі, які регулярно приймали рибячий жир, на третину рідше за інших ставали жертвами онконедуг. Фото взято з сайту dietsinreview.com
Представниці прекрасної статі, які регулярно приймали рибячий жир, на третину рідше за інших ставали жертвами онконедуг. Фото взято з сайту dietsinreview.com

Однак, робити які-небудь висновки чи радити жінкам приймати риб'ячий жир в якості захисту від раку вчені поки не наважуються. Дослідження, як вони пояснюють, мало суто спостережливий характер, саме тому науковці не ставили собі за мету встановлювати існування причинно-наслідкового зв'язку. Будь-які рекомендації можна буде давати тільки після проведення клінічних досліджень дії риб'ячого жиру.

Проведення такого дослідження якраз розпочали науковці із Гарвардського університету. Результати цієї роботи допоможуть з'ясувати, чи впливають вітамінні добавки і риб'ячий жир на ймовірність виникнення онконедуг, серцевих захворювань і випадків інсульту у літніх людей. В експерименті приймуть участь 20 тисяч американців, які будуть приймати одну добавку, або обидві, або ж плацебо.

Джерело: yahoo.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.