У Єгипті виявлено гробницю із фальшивими дверима Автор: Lesly · Опубліковано: 12.07.2010 10:46 · Розділ: Культура

Від археологів, що ведуть розкопки на стародавньому некрополі Саккара, неподалік Каїра, з'явилося нове повідомлення: вони виявили гробницю з яскравими настінними малюнками, вік якої, за попередніми оцінками, становить 4,3 тисячі років. Дослідники припускають, що виявлена усипальниця може бути частиною великого кладовища, захованого в пісках.

Захі Хавасс демонструє одні з фальшивих дверей з малюнками. Фото взято з сайту yahoo.com
Захі Хавасс демонструє одні з фальшивих дверей з малюнками. Фото взято з сайту yahoo.com

У гробниці виявлено двоє фальшивих дверей з малюнками, на яких зображено двох людей — батька і сина, які спочивають всередині. У свій час вони служили переписувачами у Пепі II, фараона з VI династії. Вважається, що Пепі II успадковував престол, будучи шестирічним хлопчиком і, за переказами, прожив до ста років. Таким чином, його правління, що тривало 94 роки, було найтривалішим в світовій історії.

Що найбільш вразило науковців, так це фарби на малюнках: вони виглядають настільки свіжими, ніби були нанесені тільки вчора. Натомість, гробниці зазнали серйозних пошкоджень. Саркофаг, в якому лежать останки батька, зруйнований вологістю, а могилу сина було розграбовано багато віків тому. Крім того, у гробницях були виявлені фігурки у вигляді качок і маленький обеліск з вапняку. Такі обеліски часто клалися в могили за часів правління V та VI династій та присвячувалися богу сонця Ра.

Якщо робити висновки по малюнках, то поховані в гробниці люди були не тільки писарями, але й наглядачами у складі груп, які контролювали постачання матеріалів для будівництва пірамід. За словами генерального секретаря єгипетської Вищої ради у справах старовини Захі Хавасса, завдяки малюнкам, виявлена гробниця є найціннішою з усіх, що відносяться до періоду Стародавнього царства та були виявлені до цього моменту.

Джерело: yahoo.com


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?